Nikronių akmuo

Visoje Lietuvoje stūgsantys rieduliai slepia ne tik  įėjimą į požeminį pasaulį, ar raguotojo velnio valdas.  Sakoma, kad po jais paslėpti  didžiuliai lobiai. Ir tai ne senolių pramanai, o tikra tiesa, kurią Nikronių, kaimo gyventojai gali paliudyti.

Nikronių, – išties saugojo paslėptą lobį – puodą su pinigais.  Juos prieš keletą metų atkasė vienas traktorininkas. Manoma, kad tie pinigai – pono   kadaise čia, žemių, turėjusio.  Nikronių, akmuo  buvo ta riba, skyrusi pono žemę nuo valstybės žemės. Ponas savo pusėje iškalė ženklą su raidėmis MOPT (skaityti em, o, pė, tė).  Virš užrašo esti rodyklė, rodanti kryptį į pono žemę. Žmonės šį užrašą aiškino pagal raides: lenkų kalba „Moje pieniadze tutoj“ lietuvių kalba reiškia „Mano pinigai čia“. Jei atidžiai akmenį apžiūrėsite, dar ir dabar šį įrašą išlikusį pamatysite.

Nikronių kaimo gyventojai puse lupų šnabždasi, kad šis lobis galėjo būti ir paties Napoleono paliktas. Pasakojama, kad akmenį milžiną čia užrideno kareiviai, kad pažymėtų vietą, kur imperatoriaus lobis paslėptas.

Tačiau Nikronių, akmuo – ne vien lobių saugotojas. Jo viršuje yra duobutė, kurioje, kaip žmonės pasakoja, visada yra vandens. Tas vanduo ne paprastas, o šventas, turintis gydomųjų galių. Tuo vandeniu Nikronių, ų gyventojai akis gydę.

Dėl savo milžiniško dydžio Nikronių akmuo dar vadinamas Didžiuoju.  Jo ilgis – šeši metrai,  aukštis – trys. Pūpso jis patogiai į žemę įsitaisęs Trakų rajonę, Nikronyse, nuo Aukštadvario nutolęs vos kelis kilometrus.

 

Objektas : Akmenys
Savivaldybė : Trakų raj. sav.
Koordinatės : 54.554417, 24.596131
Atstumas iki Vilniaus (km) : 56
Požymiai
Comments
Panašūs objektai