Baluošo Ilgasalė (Ignalinos r. sav.)

Ignalinos rajone teliūskuojančiame Baluošo ežere net septynios salos. Pati ilgiausia jų, pagal savo dydį, vadinama Ilgasale. Tai vienintelė Lietuvoje ežero sala, kurios viduryje susiformavęs atskiras ežerėlis. 7 metrų gylio ežeras ežere vadinamas “Baluošo akimi”. Į šį ežerėlį galima tiesiai patekti vandens keliu iš Baluošo ežero. Du vandens telkinius jungia salos pakraštyje esantis 5 m pločio sąsiauris.
Vanduo šalia Ilgasalės skaidrus kaip krištolas. Per jį aiškiai matosi storu dumblo ir kriauklių sluoksnius padengtas ežero dugnas. Per daug stipriai drumsti vandens ir triukšmauti nereikėtų. Ilgasalės ežerėlio pakrantėse peri daugybė paukščių: gulbės, kuoduotosios pempės, gervės. Ežerėlio paviršius tarsi puošniausia pieva, gausiai nubertas lelijų žiedais. Šie augalai įrašyti į raudonąją knygą. Sumaniusiems juos skinti ir merkti vazose, gresia baudos.
Kaip gamtos paveldo objektas saugoma Ilgasalė nuo Balaušo ežero kranto nutolusi apie pusantro šimto metrų. Artimiausiame krante įsikūręs Trainiškio kaimas.

Attractions types : Ilgasalis EN
Municipality : Ignalina District
Koordinatės : 55.394167, 26.050000
Destination to Vilnius (km) : 117
Attribute
Comments
Related Listings