Akmuo Daubos kūlis
Jei sutemus atsidursit prie akmens ir būsit tyliai, tyliai, galit išvysti ant jų šokančius velnius, šluotas rišančias raganas ar ilgus plaukus besišukuojančias laumes. Kadais viena tokia laumė besivaidendama netyčiom akmenį primynė ir jame savo pėdsaką paliko. Tas akmuo stūgso netoli šventvietės Kretingos rajone ir žmonių vadinamas Daubos Kūliu. Senoliai šį akmenį praminė Laumės Kūliu, nes dažnai ją besivaidenančią prie akmens matydavo.
Palei akmenį teka Alkos upelis, o greta upelio yra Alkos kalnas. Žmonės kalba, kad būtent ten ir keliaudavo iš akmens išnyranti dūšelė. Nakties metu praeiviams ties akmeniu rodydavusios šmėklos. Vėlais vakarais iš daubos nuo akmens pasirodydavusi žvakelė, eidavusi į Alkos kalną.
Akmuo visais laikais žymėjo ribą tarp gyvųjų ir mirusiųjų pasaulių. Ant kapu užritinti akmenys saugo gyvuosius, kad mirusiųjų vėlės nedrumstų žmonių ramybės. Senoliai tikėjo , kad ištrūkti bandančios mirusiųjų sielos jei per žemę prasibraus, tai ties akmenimis sustos. Todėl prie akmenų ir vaidenasi.
Gyventojai šį akmenį dar Pirties kūliu vadino: Ant akmens paviršiaus kadais buvo įrengta pirtis, kur visos kaimo mergos ir vaikai tilpdavę. Pirtį kurdavo šeštadieniais po darbų, o atšilus orams akmuo tapdavo susitikimų vieta, kur kaimo žmonės gegužines švęsdavo, iki pat aušros šokdavo, meilės dainas traukdavo.
8,5 m ilgio, 6,5 m pločio ir beveik 2 m aukščio Daubos kūlis iš toli matomas Naujosios Įpilties kaime, nuo kelio Kretinga–Skuodas pasukus ir pavažiavus vos daugiau nei puskilometrį.