Akmuo Puntuko Brolis

Sustok. Įsiklausyk. Girdi istoriją, kurią nebyliai pasakoja šis senolis? Puntuko brolio atsiradimo istoriją, žino nedaugelis . Kitados gyvu žmogum buvęs – mylėjęs, juokęsis, liūdėjęs, prakeiksmo sulaukė, akmeniu virto.

Kadaise gyvenę du broliai, kurie užsitraukę Perkūno nemalonę. Šis už tai juos akmenimis pavertęs, tik vieną jų nudanginęs giliai į mišką, kur jo niekas nebegalėtų surasti.

Sakoma, kad pasaulio pabaigoje, užkeikti akmenys atgis ,vėl virs žmonėmis. Kol kas jų dušelės negali nei grįžti žemėn, nei nueiti Anapilin. Senoliai pasakoja, kad prie šio akmens buvusi senovės lietuvių šventykla. Mįslinga Puntuko brolio kilmė, žmonės sako, jog jis tiesiog iš dangaus nukrito iš dangaus….  Vieną rytą žmonės atsikėlė ir ruošėsi apie savo namus, kai išgirdo kažką dundant, lyg griaustinį griaudžiant. Visi išsigandę galvojo, kad tai – pasaulio pabaiga. Visi išlėkę į lauką pamatė, kad krenta nuo dangaus didžiulis ugnies kamuolys. Nugalėję pirmąją baimę, nuėjo pažiūrėti, tai pamatė didžiulį akmenį. Smarkiai krisdamas jisai daug prasmego į žemę ir tik nedidelė jo dalis liko paviršiuje.

Akmens ilgis siekia 5,94 m, plotis – 4,7 m, didžiausias matomas aukštis  siekia 1,85 m, o didžiausia akmens apimtis – net 18,57 m. Puntuko brolį aplankyti galite pusiaukelėje tarp Ažuožerių ir Anykščių, prie Šventosios upės.

Objekto tipas : Akmenimis pavirtę žmonės
Savivaldybė : Anykščių raj. sav.
Koordinatės : 55.509391, 25.071159
Aukštis : didžiausias matomas aukštis nuo žemės paviršiaus siekia 1,85 m
Ilgis : 5,94 m
Plotis : 4,7 m
Atstumas iki Vilniaus (km) : 109
Požymiai
Comments
Panašūs objektai