Akmuo Raganos sostas

Šalia Lapeliškių kaimo senųjų kapinių stūkso akmuo turintis keistą įdubimą. Žmonės kalba, kad įdubimą išsėdėjo raganos. Tad pavadino akmenį Raganos sostu.

Senų senovėje, dar tada, kai žemėje viešpatavo raganos, jos sėdėdavo ant jo ir gražiai dainuodavo – ypač pravažiuojant jaunuoliams. Šie, sužavėti jų dainomis, prisiartindavo prie akmens, o raganos tada čiupdavo jaunuolį ir jį myluodavo tol, kol nelaimėlis mirdavo.

Kaip ant akmenų atsirado įvairiausi ženklai? Pasirodo,  tik po pasaulio sutvėrimo, akmenys buvo minkšti.. Vos kam prilietus, jie amžiams sustingdavo ir sukietėdavo. Tačiau jų paviršiuje išliko žymės- žmonių, gyvūnų,velnių, raganų ar net šventųjų…

Mitkiškių kaime yra akmuo pėduotas. Ant šito akmenio yra dvi pėdos: viena suaugusio, kita – vaiko. Tai seni žmonės pasakoja, kad kadaise Marija vaikščiojo žeme. Akmenys dar buvo minšti, nu, tai ir paliko Kristaus, mažo vaiko, ir Marijos pėda.

Raganos soste pasėdėti norintys, kviečiami Zarasų rajoną. Akmuo stūkso 3 km į pietvakarius nuo Turmanto miestelio, Lapeliškių kaime.

Akmens aukštis siekia 2,20 m, ilgis – 3,08 m, plotis – 2,17 m, o perimetras – 8,18 m.

 

 

Objekto tipas : Pažymėti akmenys
Savivaldybė : Zarasų raj. sav.
Koordinatės : 55.683700, 26.416250
Aukštis : 2,20 m
Ilgis : 3,08 m
Plotis : 2,17
Atstumas iki Vilniaus (km) : 159
Požymiai
Comments
Panašūs objektai