Alkūnų ąžuolas

Molėtų rajone augantis Alkūnų ąžuolas vardą gavo nuo miško pavadinimo. Alkūnų mišku ankščiau vadintas Baliūniškio miškas. Čia žaliuojančio įspūdingo ąžuolo kamienas toks storas, kad reikia dešimt vyrų sustot, už rankų susikabint, tai vos vos su pirštais susisiekt gali.  Kamieno apimtis beveik septyni metrai. Ąžuolo storis, medį kartą išgelbėjo nuo medkirčių. Prieš Pirmąjį Pasaulinį karą, ąžuolą, kaip ir daugelį kitų senolių medžių, norėjo nupjauti malkoms. Tačiau, kad ir kiek ieškota, pjūklo galinčio įveikti tokį kamieną neatsirado.

Galingas 28 metrų aukščio ąžuolas ne kartą kentėjo nuo žaibų ir grūmėsi su audromis. Randais ir žaizdomis nusėtas medis žmonės tapdavo priedanga nuo gamtos nelaimių. Senoliai pasakoja: kartą važiavau dviračiu, lietus užėjo, ty nuo vieškelio pasukau, tai dviračiu invažiavau šiton skylėn, lietus lija, aš stoviu ąžuole.

Ilgiau pastovėję, prie ąžuolo išvysdavę šv. Mergelę Mariją. Kiti vaikščiojantį senelį, patį Dievą. Iki ХХ a. vidurio prie ąžuolo žmonės rinkdavosi melstis. Čia atvažiuodavo kunigai, ant medžio buvo pakabintas šv. Mergelės Marijos paveikslas. Vakarop prie seno galiūno prasidėdavo linksmybės. Kaip jau gražus oras, sekmadienį, tai jau prie ąžuolo. Yra vietos kur šokt, ty ugnį kūrena. Sako, kokius aštuonis šimtus metų turi tas ąžuolas. Į gegužines rinkdavosi visų aplinkinių kaimų jaunimas, net ir senoliai ateidavo šokių pažiūrėti. Prie jo ne viena karta trypė.

Ilgaamžį ąžuolą galima rasti Baliūniškio miške Molėtų rajone.

Požymiai
Comments
Panašūs objektai