Atodanga Ožkų pečius (Prienų r. sav.)

Atodangos – vienas gražiausių gamtos reiškinių sutinkamų Lietuvoje. Lankytojus jos apdovanoja ne tik puikiu reginiu, bet ir atveria milijonus metų skaičiuojančios Žemės istorijos puslapius.

Į dviejų upių – Nemuno ir Verknės santaką žvelgiančios uolos viršus, kadais buvo itin pamėgtas stirnų. Jas, besikabarojančias po uolas vietiniai vadino ožkomis. Ant uolos užsikorusios stirnos kasdien patogiai įsitaisydavo saulėkaitoje. Taip šildydavosi visą pusdienį. Jas stebėję vietiniai netrukus uolą praminę Ožkų pečiumi.

Šiandien uola į pečių nebepanaši. Dabar didžioji uolos dalis nukritusi į upę. Smėlio, žvyro, gargždo ir riedulių konglomeratą kasmet ardo ne tik lietus ar vėjas, bet ir jos stiprumą vis išbandantys lankytojai..

Dūlant uolienoms 6 m aukščio uola vis labiau primena korėtą bičių avilį. Konglomerato gabalams krentant žemyne uoloje atsivėrę įvairaus dydžio tarpeklių ir nišų.

Norintys pamatyti dabartinį Ožkų pečiaus vaizdą savo akimis turi vykti į Prienų rajoną. Atodangą rasite tarp Žideikonių ir Gudakalnio gyvenviečių, dešiniajame Verknės krante.

 

 

 

Objekto tipas : Atodangos, konglomeratai
Savivaldybė : Prienų raj. sav.
Koordinatės : 54.611863, 24.070534
Atstumas iki Vilniaus (km) : 89
Požymiai
Comments
Panašūs objektai