Kalniškių konglomeratų atodanga (Kauno r. sav.)
Atodangos ir konglomeratai – akį traukiantis gamtos ornamentas, ir žinių šaltinis. Skirtingų spalvų bei tekstūrų uolienų ir nuogulų sluoksnius atveriančių atodangų reikėtų žvalgytis plaukiant upėmis ar žavintis aukštais skardžiais. Kauno marių regioniniame parke ties Žiegždriais atsivėrusi 8 m aukščio, 400 m ilgio Kalniškių konglomeratų atodanga.
Į kietą uolieną gamtos sucementuoto smėlio, žvyro, gargždo konglomeratai ir nuo jų nutįsę varvekliai, stalaktitais vadinami, matomi pačiame 8 metrų aukščio šlaito viršuje. Kitur Lietuvoje tokių varveklių nepamatysi. Gerai įsižiūrėjus sluoksniuotas skardis primena šviežiai atpjautą pyragą. O nuo lietaus ir vėjo Kauno marių pakrantėje išsimėtę uolienų gabalai tarsi pabirę trupiniai.
Kauno marių krante esančios atodangos pavadinimas siejamas su marių dugne atsidūrusiu Kalniškių kaimu. Prieš daugiau nei pusšimtį metų pastačius Kruonio hidroelektrinę ir užtvenkus Nemuną, vanduo užliejo dešimtis kaimų. Jų gyventojams teko palikti savo namus.
Dabar prie 400 m ilgio Kalniškių konglomeratas veda Žiegždrių geologinis takas. Jame ir romėnų amfiteatrus primenančios daubos ir pirmykščių žmonių namams prilygstančios olos.