Kreiviškių akmuo

Kreiviškių akmens, dar kitaip vadinamo Velnio akmeniu, vėlyvais vakarais geriau nelankyti. Legenda sako, kad prie jo ne tik vaidenasi, jis gali ir paklaidinti, nes paties velnio kažkada pamestas buvo:

Lietuviai Kazokų kaime papirko Velnią, kad jis užremtų prie Bijutiškio stovėjusios bažnyčios duris, ten melsdavosi jau lenkai. Kunigas susapnavo apie gresiantį pavojų, su procesija išėjo Velnio, nešančio akmenį, pasitikti. Velnias pamatęs juos ir išsigandęs priekyje nešamo kryžiaus akmenį metė, liko tik grandinės žymės. Dar ir dabar prie akmens vaidenasi, žmonės paklaidinami.

Ir šiandien Kreiviškių akmeny galima įžiūrėti apie 90 cm ilgio dvigubos grandinės žymes. Taip pat yra įdubimas, primenantis ėriuko pėdą.

Kadaise, tik po pasaulio sutvėrimo, akmenys buvo minkšti. Ir… jie galėjo augti. Akmenys ir dabar auga tris dienas per metus. Bet tik tie auga, kurie yra nejudinami. Vos kam prilietus, akmenys amžiams sustingdavo ir sukietėdavo. Tačiau jų paviršiuje žymės išliko, paliktos piktųjų dvasių dievo, angelų, žmonių ar gyvūnų.

Norintys aplankyti Kreiviškių ų akmenį, turėtų važiuoti į Molėtų rajoną, Kreiviškių kaimą.

Riedulio aukštis – 1,4 m, ilgis – 4,9 m, o plotis – 2,45 m.

 

 

 

 

Objektas : Akmenys
Objekto tipas : Pažymėti akmenys
Savivaldybė : Molėtų raj. sav.
Koordinatės : 55.131099, 25.407537
Aukštis : 1,4 m
Ilgis : 4,9 m
Plotis : 2,45 m
Požymiai
Comments
Panašūs objektai