Maštaičių piliakalnio su priešpiliais ir papiliu papilys
Dar vadinamas Narkūnų piliakalnio papiliu
Maštaičių kaimas, Kidulių seniūnija, Šakių rajonas

 

Šakių rajono Maštaičių kaime, visai greta Nemuno, plyti didis senovės kovas menantis kompleksas. Čia ne tik pilies kalnas stiebiasi, bet ir du priešpiliai su papiliu skaičiuojami. Greta dar uždumblėjusi įplaukos bei laivų stovėjimo iškasa rymo, liudijanti prie tvirtovės svarbų senovės uostą buvus.
Ant Maštaičių kalno XIV a. stovėjo kryžiuočių Naujojo Bajerburgo pilis. Jeigu šalia jos du priešpiliai iškilo išskirtinai gynybiniais tikslais, tai papilys – ne tik saugojo tvirtovę nuo užpuolimų, bet ir namais vietiniams buvo. Šurmuliavo čia gausios gretos kryžiuočių ordino žmonių. Senoliai mena ir amatininkus ant kalvos įsikūrusius, tačiau gausiausia buvo pirklių. Juk senasis uostas visai šalia pilies veikė, tad, matyt, būtent jiems prekybos reikalais rūpintis reikėjo. Turbūt niekur kitur viduramžių Maštaičiuose nesigirdėjo tiek daug kalbų apie vykusius ar nevykusius prekybinius sandorius bei taip garsiai nežvangėjo skaičiuojami grašiai, kaip ant papilio.
Tačiau net ir tokia gausa Maštaičių tvirtovės gynybinių įtvirtinimų pilies neapsaugojo: kartą kryžiuočių tvirtovę užpuolė aršūs Kaributo vadovaujami lietuviai. Į juosiančius griovius jie medžių privertė ir taip vieną iš priešpilių uždegti norėjo. Negalėdami jo apginti, priešpilį padegė patys besiginantys. Nuo jo užsidegė ir pilies bokštas. Rūmai bemat anglim pavirto ir apie buvusią galybę nė žymės nebepaliko. Šiandieną čia tik lapuočiai tiek į papilį, tiek į pilies kalną ir priešpilius gilias šaknis suleidę rymo. Nepaisant to, senieji žmonės vis dar pasakoja, kad piliakalnyje tebėra nugrimzdusi pilis, joje gyvenusios kunigaikštytės, kalne yra kiaurymė su paslėptu auksu, o iš piliakalnio veda slaptas tunelis po Nemunu į Skirsnemunę…

 

Objektas : Piliakalniai
Objekto tipas : Papilys
Savivaldybė : Šakių raj. sav.
Koordinatės : 55.078611, 22.912306
Atstumas iki Vilniaus (km) : 180
Požymiai
Comments
Panašūs objektai