Pūčkorių atodanga (Vilniaus miesto sav.)

Žvelgiant žemyn nuo Pūčkorių atodangos tarsi pakilus į kalnų aukštybes gali užimti kvapą. Ši 65 metrų į viršų kylant atodanga – aukščiausia Lietuvoje. Ją suformavo didžiulės tirpstančių ledynų upės sraunūs vandenys. Giliausiai išsigraužusios šios upės akmenuotoje vagoje dabar teka Vilnia.
Atodangos šlaituose tarsi dailininko paveiksle matomi neįprasti gamtos ornamentai – tarsi suraukšlėti ir ratais susukti skirtingų uolienų sluoksniai. Vieni jų horizontalūs, kiti perversti ar išraityti gumulais. Taip pasidarbavo vėlesni Žemę nukloję ledynai. Užgriebę gabalą uolienų jas it sukte susuko.
Pūčkorių atodangoje buvo aptikta ir baltosios kreidos ir net dinozaurų laikus siekiančių nuogulų. Jose pastebėtos ir senovinės faunos liekanomis.
Žvelgiant į tolį nuo Pūčkorių atodangos – akis kerinti panorama. Giedrą dieną toli matyti Vilniaus apylinkės, Vilnios upės vingiai, kalvos ir miškai, Pūčkorių dvaras ir net buvusi patrankų liejykla. Joje dar kadaise savo patrankas remontavo ir rusų caro Petro pirmojo ir Napoleono armijų kariai.

Objektas : Atodangos
Objekto tipas : Atodangos, konglomeratai
Savivaldybė : Vilniaus m. sav.
Koordinatės : 54.692171, 25.352991
Atstumas iki Vilniaus (km) : 6
Požymiai
Comments
Panašūs objektai