Pyplių piliakalnio su gyvenviete piliakalnis
Pyplių kaimas, Ringaudų seniūnija, Kauno rajono savivaldybė

Pyplių piliakalnis – istorinė kalva, vešlaus Kačerginės miško apsuptyje pūpsanti tarp dviejų daubų. Iškilusi greta Nemuno, praėjusiais amžiais ji saugojo ir gynė nuo kryžiuočių širdžiai brangias Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės žemes.

Žmonės pasakoja, kad piliakalnį supylęs kunigaikštis Pyplys, norėdamas pagerbti žuvusį savo mylimą karžygį sūnų. Tuomet dargi tikėta, kad kapuosna atgulę jauni kariai turėdavę virsti medžiais. Kiti tikina, jog Pyplių piliakalnį prancūzai kepurėmis supylę. Taip pat verta suklusti lobių ieškotojams: yra kalbančių, kad kadais kalvoje kažkas užkasė puodą pinigų. Ir vis dėlto, į turtų paieškas leistis šiukštu nevalia, mat, anot protėvių, radusiajam grės baisios nelaimės. O tai – visai nenuostabu, nes senoliai mini ant Pyplių piliakalnio seniau klajodavus daug negerų ugnelių. Štai dar kiti pasakoja kalvoje kadais buvus skylę, o toje skylėje – lietuvių pilį, kurią, jos kunigaikščiui išvykus į karą, sudeginę priešai.

Pyplių kalva, ant kurios stovėjo medinė pilis – LDK didybės, kovų su kryžiuočiais priminimas. Šiandieną statūs kauburio šlaitai nulyginti, jo viršūnę puošia išlikęs kalnelis, kadais buvęs stebėjimo bei priešų sekimo punktu. Žvilgtelėję į praeitį, regėtume piliakalnio aikštelę aptvertą stačių rąstų tvora, o šalimais – ir pilies sargų trobesius.

Ankstyvaisiais LDK gyvavimo laikais, XIII-XV amžiuje, greta pilies kalno buvo įsikūrusi karališko kaimo statusą turėjusi gyvenvietė. Po dabartinio Pyplių kaimo velėna rastos jos didybę liudijusios stulpavietės, stovyklų liekanos, židinys, brūkšniuotos, grublėtos, lygios ir žiestos keramikos dirbiniai. Jeigu važiuosite pro Kauną, užsukite į netoliese esančius Pyplius.

Objektas : Piliakalniai
Objekto tipas : Piliakalniai
Savivaldybė : Kauno raj. sav.
Požymiai
Comments
Panašūs objektai