Strėvos įgriuva (Trakų r. sav.)

Priėjus prie Trakų rajone esančios Strėvos įgriuvos derėtų suklusti. Iš jos užpelkėjusio dugno tykią dieną sklinda velnių puotos garsai. Įgriuvos vietoje kadaise stovėjo prakeikta ir prasmegusi karčiama, kur uliodavo velniai. Vieną pasniko dieną velniai kėlė vestuves. Vos tik gaidys pragydo, karčiama su visais velniais prasmego. Vietiniai gyventojai sako, kad kartais ir dabar girdi paslaptingus garsus.

Kiti pasakoja, kad šioje vietoje stovėjusi smuklė. Smuklėje ulioti pradėjęs didžios šeimos tėvas. Žmona jį čia surado, tačiau su ja jis eiti atsisakė. Išėjusi ant kelio žmona smuklę prakeikė. Jos vietoje atsirado įgriuva.

Geologai Strėvos įgriuvos atsiradimą aiškina moksliškai. Spėjama, kad ji susiformavo prieš 18 tūkstančių metų. Traukiantis ledynams, ant jų viršaus susikaupęs gausus sąnašų ir nuosėdų sluoksnis palaidojo didžiulį ledo luitą. Jam ištirpus ir susidarė dauba stačiais 20 metrų aukščio šlaitais.

Dubenį savo forma primenantis užpelkėjęs daubos dugnas apima 10 arų. Jame nugulęs pustrečio metro durpių sluoksnis. Aplink visą Strėvos įgriuvą veda apžvalginis takas.

Objektas : Kalnai ir duobės
Objekto tipas : Kalnai ir duobės
Savivaldybė : Trakų raj. sav.
Koordinatės : 54.584942, 24.692797
Atstumas iki Vilniaus (km) : 44
Požymiai
Comments
Panašūs objektai