Vecekrugo kopa (Neringos sav.)

Aukščiausią Kuršių nerijos kopa – vos už pustrečio šimto eurų. Tiek galerijoje įkainota porcelianinė Vecekrugo kopos kopija. Dekoratyvinę formą daugiau kaip prieš pusšimtį metų sukūrė menininkas Algimantas Patamsis.
Pati kopa įmantrų pavadinimą gavo nuo kuršiškų žodžių. „Vece“ reiškia senas, o „kruogs“ smuklė. Kopos papėdėje kadaise stovėjo vietinių pamėgta smuklė.
Dabar visa 67 metrų aukščio kopa apsodinta mažaūgėmis kalnų pušimis. Pirmieji šių pušų sodinukai į Kuršių neriją buvo atvežti iš Danijos. Vėliau juos imta auginti vietoje. Įsišakniję sodinukai sustabdė smėlio slinkimą. Lengviau atsikvėpė nuo smėlio vis bėgti bandę pustomų kaimų gyventojai. Dabar iš didžiulių smėlio klodų, pušims sužaliavus, didingame kalne matomos tik balto smėlio juostos.
Ne tik pati taisyklingos formos kopa traukia praeivių žvilgsnius. Poemų verti vaizdai atsiveria ir nuo jos viršūnės. Užkopus ant kalno pasimato Nidos ir Pervalkos miškai, jūra, marių krantas. Gerai įsižiūrėjus galima suskaičiuoti septynis į Kuršių marias nusitęsusius ragus.

Objektas : Kopos
Objekto tipas : Kopos
Savivaldybė : Neringos sav.
Požymiai
Comments
Panašūs objektai