Vosgėlių akmuo

Ar žinojote? Pasaulio pradžioje pagrindinė velnių užduotis buvo… nešioti akmenis.“ Kai Dievas sutvėrė žemę, tai buvo visur tik vieni akmenys. Tada Dievas pasišaukė velnius, liepė tuos akmenis surinkt ir nunešt marios. Tai tie velniukai juos ir rinko.“

Nelabieji dažnai akmenis nešiodavo ir nešė juos ne kur kitur, o bažnyčios durims užremti, išlaužti arba gal net visą bažnyčią sugriauti. Taip savo dabartinėje vietoje atsirado  Vosgėlių akmuo.

„Velniai, susikibę keturiese, nešė tą akmenį bažnyčios durims išlaužt, bet akmuo iškritęs jiems iš rankų ir dabar begulįs toje pačioje vietoje, įsmigęs į žemę.“

Akmens paviršiuje matyti net 48 duobutės. Tai ne stebuklingieji dubenėliai, kuriuose kaupiasi gydantis vanduo .Tai ir ne raganų ar velnių palikti įspaudai. Šiame riedulyje pėdsakus paliko žmonės, norėję suskaldyti akmenį. Akmens suskaldyti nepavyko, o ženklai liko.

Vosgėlių akmuo guli Utenos r. Vosgėlių kaime ir yra aštuntas pagal dydį akmuo Lietuvoje. Jo aukštis virš žemės paviršiaus yra 3,23 m, ilgis – 7,61 m, plotis – 5,21 m. Norint apkabinti šį akmenį prireiktų bene 13 žmonių, nes jo apimtis siekia net 18,55 m.

 

 

Objektas : Akmenys
Savivaldybė : Molėtų raj. sav.
Koordinatės : 55.463333, 25.525000
Aukštis : virš žemės paviršiaus yra 3,23 m
Ilgis : 7,61 m
Plotis : 5,21 m
Atstumas iki Vilniaus (km) : 93
Požymiai
Comments
Panašūs objektai