Žiegždrių atodanga (Kauno r. sav.)

Kauno marių regioniniame parke esanti Žiegždrių atodanga tai įspūdingas, skirtingų spalvų bei tekstūrų uolienų ir nuogulų sluoksnių ornamentas. Kiek akys užmato, Žiegždrių apylinkes supa miškai ir pievos. Kurios kadais buvo užlietos vandeniu. Nuslinkus ledynui čia tyvuliavo įspūdingo dydžio prieledyninės marios.
Apie jų buvimą byloja atsidengę Žiegždrių atodangos juostuoto smėlio ir molio klodai. Tai – buvusio prieledyninio baseino nuosėdos, kurių storis viršija 16 metrų.

Šimtais skaičiuojami atodangų sluoksniai išduoda kaip keitėsi temperatūra, kokie prieš milijonus metų buvo paplitę augalai ar gyvūnai. Mokslininkai Žiegždrių atodangoje suskaičiuoja net per du šimtus skirtingų sluoksnių.

Akylesnis stebėtojas kiekviename sluoksnyje gali rasti dar po du skirtingus ruoželius, kurie žymi vasaros ir žiemos sezonus. Žiemą kai oras šaltesnis ledynas tirpo lėčiau ir nuosėdų susidarydavo mažiau. Vasarą esant šiltesniam orui nuosėdų nuguldavo storesnis sluoksnis.

Geologine vertybe laikoma Žiegždrių atodanga tęsiasi apie 400 metrų. Jos aukštis siekia 22 metrus. Geriausiai visa jos didybė matoma keliaujant Žiegždrių geologiniu taku.

Atodangą rasite Kauno rajone, 800 m į pietvakarius nuo Žiegždrių gyvenvietės, Kauno marių kairiajame krante.

Objektas : Atodangos
Objekto tipas : Atodangos, konglomeratai
Savivaldybė : Kauno raj. sav.
Koordinatės : 54.889361, 24.076527
Aukštis : 22 m
Ilgis : apie 400 m
Atstumas iki Vilniaus (km) : 118
Požymiai
Comments
Panašūs objektai