Naujas projektas – virtuali pagalba keliaujantiems po Lietuvą

Visi keliautojai žino, kad gerai apgalvotas maršrutas – pusė kelionės sėkmės. O jei dar pasidomėsite lankytinų objektų istorija, praturtinsite ne tik savo, bet ir bendrakeleivių laiką. Savarankiškiems keliautojams dabar dar lengviau suplanuoti žygį po lankytinas Lietuvos vietas – tam tereikia apsilankyti interneto svetainėje www.lietuvosgamta.lt.

Naujas virtualus projektas patraukliai ir aiškiai pateikia informaciją apie įvairius gamtos ir istorijos paminklus. Čia rasite Lietuvos gamtos paveldo objektus suskirstytus į kategorijas: akmenys, medžiai, vandens telkiniai, salos ir pusiasaliai, duobės ir urvai, kalnai ir skardžiai, kopos, atodangos, piliakalniai, parkai ir partizanų kankinimo vietos. Kiekvienas objektas turi savo aprašymą. Apie kai kuriuos pateikta įdomių istorijos detalių, padavimų ir legendų. Pasidomėkite jomis ir lankytinas objektas iš paprasto akmens taps senovės pagonių aukuru, iš didžiulio medžio – šventu vaisingumo simboliu, o duobė – velnių ir raganų puotavimo vieta. Lietuviai nuo seno buvo fantazijos ir išmonės nestokojanti tauta. Pasinaudokite tuo ir pasitelkite senolių padavimus savo kelionei nuspalvinti.

Svetainėje rasite daug didelės raiškos unikalių nuotraukų. Kai kurioms padaryti projekto autoriams teko brautis per pelkes ir miškus bei valandas tykoti kadro laukinėje gamtoje. Taip pat svetainėje pateikiama video medžiaga apie lankytinas vietas.

Nepraleiskite progos pasiklausyti ir audio gido pasakojimų apie lankytinas vietoves ir objektus. Jei keliaujate automobiliu, nustebinkite bendrakeleivius – artėdami prie lankytino objekto, įjunkite audio gidą ir pasiruoškite savo kelionės tikslui.

Projekto autoriai linki turiningo laiko ir įdomių kelionių!