Karvelių ąžuolas

Kauno rajone Kamšos miško pašonėje žaliuojantis ąžuolas buvo viena mėgstamiausių karvelių perėjimo vietų. Jų čia rinkdavosi tiek daug, burkuodavo taip garsiai, kad ąžuolas buvo pavadintas Karvelių vardu.

Į 700 metų skaičiuojantį ąžuolą ne kartą krypo medkirčių žvilgsniai. Ąžuolo mediena kaip tvirta ir labai patvari itin vertinta. Karvelių ąžuolą kaip statybinę medžiagą prieš 150 metų buvo nusižiūrėję Aleksoto tilto inžinieriai. Jį planuota panaudoti tilto poliams. Tačiau pjūklų galinčių įveikti 7 m apimties medžio kamieną neatsirado. Kad nereitų su mažesniai pjūklai bereikalo ilgai vargti, nuspręsta pjauti viršūnę ir pažiūrėti ar medis sveikas. Nupjovus atsivėrė kiaurynė. Pamatę netinkamą statyboms medį darbininkai jį paliko ramybėje.

Likęs be viršūnės Karvelių ąžuolas daugiau kaip 17 metrų aukščio neužaugo. Visą savo jėgą atidavė apatinėms šakoms ir šaknims. Stirpiai į žemę įsikabinusio ąžuolo nepajudina jokie vėjai. Prognozuojam, kad jis gali sulaukti net Stelmužės ąžuolo metų.

Ar ir savo išvaizda Karvelių ąžuolas panašus į Stelmužės galiūną galima įsitikinti Kauno rajone Pyplių kaime, Kamšos miško pakraštyje.

Objektas : Medžiai
Savivaldybė : Kauno raj. sav.
Koordinatės : 54.907355, 23.788269
Atstumas iki Vilniaus (km) : 116
Požymiai
Comments
Panašūs objektai