Didžioji tuja

Kintų miestelyje prie girininkijos pastato auganti tuja – viena didžiausių Europoje. Tujos aukštis siekia daugiau nei18 metrų. Už ją didesnė tuja yra žinoma tik Šveicarijoje.

Manoma, kad Kintuose, tuja buvo pasodinta 1902–1912 m., kai buvo statomas girininkijos pastatas. Spėjama, kad jį galėjo sodinti tuo metu girininkus į Kintus girininku dirbti atvažiavęs vokietis H. Lindenau. Tikslų amžiaus skaičių galėtų pasakyti medžio rievės, tačiau jas suskaičiuoti neįmanoma, KIntų tuja išskirtinė. Ji turi dvi kamienus.

Didžiosios tujos, vienos masyviausių planetos medžių, žaliuojančių žiemą vasarą. Tokie medžiai – gailestingi ir užjaučiantys. Etiologinėje sakmėje pasakojama, apie kregždę skridusią į šiltus kraštus. Kregždė palaužė koją, ateina miškan ir sako: -Kur man prisiglausti, niekur nerandu vietos. Prie kadagio prieina. Tas priglaudžia. – Aš tau maistą duosiu. Pušis, eglelė sako: – Galėsi prie mūsų prisiglausti. O kiti, kurie nepriglaudė, tai žiemą lapų.

Skirtingai nei visus metus žaliuojančių pušų ar eglių, tujų miškuose reta. Jos kaip dekoratyviniai medžiai sodinti parkuose, prie sodybų. Didžioji Kintų tuja paskutinį kartą matuota 2004 metais. Jau tada jos aukštis siekė siekė 18 metrų, kamienas – 1,3 m, o plačios šakos, sudarė didesnį 10 metrų ratą. Kasmet tuja į plotį ir į aukštį paauga dar po keletą centimetrų. Kokia ji dabar galima išvysti atvykus į Kintus ir susiradus girininkijos pastatą.

Objektas : Medžiai
Objekto tipas : Kiti medžiai
Savivaldybė : Šilutės raj. sav.
Koordinatės : 55.424025, 21.257626
Atstumas iki Vilniaus (km) : 321
Požymiai
Comments
Panašūs objektai