Raganos uosis
Nuo seno šventais ir garbintais laikyti medžiai it masalas traukdavo lankytojus. Prie jų aukotos aukos, prašyta malonės. Tikėta, kad medžiuose gyvena dievybės. Tačiau legendų, kad išskirtinės išvaizdos medžius pamėgusios raganos ar velniai taip pat netrūkdavo.
Platelių dvaro parke augantis uosis storiausias Lietuvoje. Medžio apimtis siekia daugiau nei 7 metrus. Tai keli tarpusavyje suaugę medžiai. Kadaise moteriškė juosta aprišo tris užburtus uosius, ant kurių net paukščiai netūpdavo. Bėgant laikui uosiai suaugo kamienais, o vietoje juostos mazgo liko gumbas. Storas ir galingas medis turėjo net septynis kamienus. Du iš jų, neatlaikę audrų nulūžo. Stiprus vėjas nepagailėjo ir centrinio, storiausio kamieno.
Uosiui dabar apie 200 metų. Senovėje, čia raganos ir velniai klaidindavo žmones, norėdami iš jų atimti gėrybes. Kartą ragana iš mergaitės atėmusi duonos kepalą, bet kaip tik tuo momentu užgiedojęs gaidys. Ragana puolusi į uosį kartu su tuo duonos kepalu ir iki šiol ten pasilikusi. Ten, kur buvo kepalas duonos, likęs gumbas. Kiti tikina, kad gumbas išdygo, kai viena raganų paklaidinta moterėle tiek klaidžiojo, kol pavargo. Prisėdo prie uosio pailsėti ir užsnūdo. Tuo metu ragana griebusi ir jos duonos kepalą ir jau buvo jį bekandanti, kai užgiedojo gaidžiai. Užpykusi ragana trenkusi į medį duonos kepalą, kuris gumbu pavirtęs. Nuo to laiko uosis imtas vadinti raganos vardu. Anot senųjų gyventojų jos ir dabar čia renkasi.
Raganos uosį galima rasti Plungės rajone, Platelių miestelyje. Šimtametis medis žaliuoja Platelių dvaro parke.