Jiesios piliakalnio su gyvenviete piliakalnis
Dar žinomas kaip Pajiesio piliakalnis ir Napoleono kalnas
Jiesios piliakalnis – istorinė 63,6 m aukščio pažiba, dar vadinama ir Napoleono kalnu, stūksantis Jiesios bei Nemuno upių santakoje. Seni žmonės anksčiau vis, būdavo, pasakoja, kad, kai per Lietuvą ėjo šis Prancūzijos imperatorius su savo vaisku, buvo Piliūnuose labai šlapia. O te kaip tik dikčiai buvo jo vaisko. Te jie užsimanė pavalgyti ir pailsėt, bet niekur nerado sausos vietos. Tada greit visi šoko ir kas su rankom, kas su kepurėm ėmė nešt žemes ir greit supylė kalnelį, ant kurio jiem buvo minkšta atsisėst ir pavalgyt.
Būtent nuo šios kalvos Prancūzijos imperatorius stebėjo, kaip jo Didžioji armija (pranc. – „Grande Armee“) 1812-ųjų birželio 24-ąją kėlėsi Nemunu. Per upę buvo nutiesti trys pontoniniai, ant vandens paviršiaus plūduriuojantys tiltai, kuriais į tuometinę Rusijos imperijos teritoriją ir persikėlė visos Napoleono pajėgos. Ši operacija laikoma viena sėkmingiausių pasaulio karybos istorijoje. Įdomu tai, jog keliantis nenukentėjo nė vienas iš beveik 60 tūkst. Napoleono pėstininkų bei raitelių. Sveika Nemuną kirto ir artilerija.
Pilies kalnas, žmonių dar vadinamas Pajiesio vardu, skaičiuoja ne vieną šimtą metų. Manoma, kad piliakalnio pilis, priklausiusi Kauno gynybinei linijai, buvo pastatyta XIV–XVII amžiuje. Jos papėdėje šurmuliavo gyvenvietė: žmonės dirbo dienos darbus, arkliai – girdėsi Nemuno vandeniu. Šią gyvąją istoriją liudija vietovėje rasti įvairūs grublėtosios, žiestos keramikos dirbiniai bei žalvarinis žiedas.
Šiandien pakilę į Jiesios piliakalnį pilies nerasite, tačiau nuo kalvos viršūnės Jums atsivers nuostabi Kauno miesto panorama. Piliakalnio apžvalgos aikštelėje dažnai švenčiamos ir senovinės baltų šventės.
- Akmuo Puntuko Brolis
- 55.509391, 25.071159, 29171, Lie...
- Dubingių piliavietė
- Dubingių pilies griuvėsiai, 2812...
- Kernavės piliakalnis II, vad. Mi...
- 54.882777, 24.851851