Lepelionių piliakalnio su gyvenviete piliakalnis
Dar žinomas kaip Napoleono kepurė ir Balnakalnis
Lepelionių kaimas, Stakliškių seniūnija, Prienų rajono savivaldybė

 

Lepelionių piliakalnis – dailiai nulietas senųjų laikų amžininkas, stūksantis Prienų rajone. Žmonės jį Balnakalniu vadina. Ir nenuostabu, nes iškilusi kalvos viršūnė primena neatsiejamo žmogaus pagalbininko – arklio – balną.

Napoleono kepurė – tai dar vienas vardas, kuriuo galite išgirsti vadinant Lepelionių piliakalnį. Mat šio forma panaši į imperatoriaus kariaunos galvų apdangalus. Sakoma, kad Napoleonas jojo Marijampolės link. Pakilęs vėjo šuoras nubloškė karvedžio kepurę šalikelėn. Šaunūs prancūzų kariai ją sugriebė, tačiau išdidusis karvedys sustojo ir, pažvelgęs į žemėlapį, įsakė kariams ant vieškelio krašto palaidoti jo kepurę. Žemės kareiviai sėmė šalmais. Taip išaugo kalnelis, žymintis kelio vidurį tarp Paryžiaus ir Maskvos.

Daugel amžių Lepelionių piliakalnis išsiskiria tvarkinga nupjautos keturkampės piramidės forma, tačiau protėviai kalba, kad seniau kalva buvusi smaila ir jos viršuje galėję sėdėti tik keturi vyrai. Senovėje ant pilies kalno augo rugiai, o apie čia išdygusią medinę pilaitę istoriniuose šaltiniuose užsimenama nuo praėjusio amžiaus vidurio. Buvusios gyvenvietės pėdsakų rasta taip pat nemažai: nuo karščio perdegusių akmenų, lygios ir grublėtos keramikos dirbinių, verpstukų bei lankinė segė trumpa kojele. Šiandien pilies nebėra, atvykę – ir senosios gyvenvietės neberasite.

Išlikusi ne itin didelė piliakalnio aikštelė, tačiau jos pakanka senojo amžiaus dvasiai pajausti, bei atsiveriančiomis apylinkėmis pasigrožėti. Apsidairykite, netoliese ir Lepelionių kaimą pamatysite!

Objektas : Piliakalniai
Objekto tipas : Piliakalniai
Savivaldybė : Prienų raj. sav.
Koordinatės : 54.574735, 24.383072
Atstumas iki Vilniaus (km) : 65
Požymiai
Comments
Panašūs objektai